Na tvorbě těchto stránek se můžeš podílet i ty!

Stačí text či fotky v rozumných formátech poslat na adresu:
info-zavináč-motoplzen.com
Pokud toho toho máš hodně a je to velké pro mail, tak napiš a otevřu Ti prostor na GoogleDisku, kam se vejde až 13GB dokumentů.
Samozřejmě můžeš také nechat vzkaz v sekci VZKAZY a to i bez jakékoliv registrace!
JeffRsoon


 

autor: JeffRsoon

Je polovina prázdnin roku 2006 a všichni proháníte svoje nablýskané stroje po silnicích celé Evropy (a nejen tam). Tyto stránky v této době mají za sebou zásadní změnu designu a pomalu se začínají dostávat ze zkušebního dvouměsíčního běhu. Také padl rekord návštěvnosti za jeden den  - 19.7. shlédlo stránky 138 lidí a celkový počet návštěvníků se přehoupl přes cifru 30000.

A jak to vše bylo? Co vám tedy nový design stránek přináší? Kde najdete své oblíbené rubriky? Co vás čeká a na co se můžete těšit?

Na začátku všeho byla jedna sranda akce, která se před dvěma lety a dvěma měsíci udála na Ostende u Boleváku. Tehdy se tam sešlo poměrně hodně motorkářů, kteří se domluvili na fóru na serveru motorkari a po telefonech. Bylo to něco jako praschůze :-) Tehdy jsem jako čerstvý plzeňák pátral po nějaké bandě motorkářů, se kterými bych mohl jezdit na svém chopperu. Během povídání v hospůdce padlo několik napadů jak se i nadále scházet a potkávat se na společných vyjížďkách. Tenkrát jsem vznesl dotaz, jestli by třeba nestálo za to udělat nějaký web. Odpověď jsem dostal od Jerona a kluků z klubu Motokomando: "Umíš to? umíš! Tak to udělej." Zhruba po měsíci jsme s PRASoRem (vrchní grafik webu) zprovoznili stránky a 2.června 2004 bylo MOTOPLZEŇ na světě.

Samozřejmě zprovoznění webu je jedna věc, ale bez obsahu by stránky nebyly ničím. Proto musím poděkovat všem, kteří nám celou dobu zasílají moře příspěvků, nápadů, připomínek, cestopisů a pomáhají tak s tváří stránek MOTOPLZEŇ. Za dobu dvou let se jich nashromáždilo opravdu hodně a obsah by vydal na více jak jeden nosič DVD. Ve fóru na stránkách se řešilo snad úplně všechno:-))

Velikost obsahu samozřejmě neustále vznášela nároky na kapacitu pronajatého místa ne serveru, ze kterého si stránky můžete prohlížet a hlavně na rychlost zobrazování informací. Dalšími nedostatky, na které jsme časem přišli, bylo nemožnost vyhledávání v již publikovaných textech a nefunkčnost zbrazování v některých internetových prohlížečích. Také jste chtěli vkládat články na stránky sami. Vzpomínám na příspěvky vás uživatelů, kteří toto vše připomínkovali.

No, a tak jsme se, za přispění Flajžiho (vysvětlil nám co to je vlastně redakční systém), s PRASoRem pustili do tvorby nového webu, který bude splňovat vaše požadavky a umožní vám využívat i další funkce, které jsou na ostatních motorkářských stránkách naprosto běžné.

Přesně za 2 roky po spuštění první verze stránek, po dvou měsíční práci u počítačů, jsme s PRASoRem spustili novou verzi stránek, která nahradila starý design (jak mi někdo z vás napsal - dětský :-) ).

JeffRsoon

A motorkáři! Kolama dolů!!