autor: Jana
foto: Žako

Honda VFR800 Ludva, BMW K1000LT Karel s Mirkou, Yamaha Virago 1100 Žako s Janinou a cestou se na 2 dny přidal párek na Cagive Honza s Vandou. Počasí bylo ukázkový, ceny kempů cca 9 éček/osobu vč. stanu a motorky.

I. den pondělí 3. 7.
Sraz byl na pumpě za Plzní směrem na Domažlice, vyzkoušeli jsme se tu rozborku sborku Žakovi motorky, protože ten startér má svou hlavu ;) a vyrazili jsme směrem na Folmavu a valili to na Prien am Chimsee, kde jsme si koupili výlet lodí na ostrov, na kterém se nachází kopie zámku Versailes - Konigschloss Herren Chiemsee Ludvíka Bavorského II.. Díky Karlovo bravurní němčině, který pro nás vyžádal český výklad, jsme, pravda jen z reproduktorů, alespoň věděli, vo co tam go.

A večer kempování a pííííííííívkoooooo!

II. den úterý 4. 7.
Odjezd na Berchtesgaden a cestou žumbánícko v alpském ledovém jezere, kde žijí nenažraní pstruzi, které Ludva nakrmil vajglama. No chutnaly jim ;)

Stoupali jsme výš a výš a začali se pomalu nořit do mraků, z kopečků se staly hory a z hor velehory. Všude pramenila průzračná modrá ledová divoká voda. Ráj to na pohled!!! V Obersalzberg jsme si zakoupili lístky na autobus, který nás vyvezl stoupáním 24% až jsme oči třeštily na nekončící propast pod námi až na Hitler haus nebo-li Kehlsteinhaus, kde zejména Ludva pookřál, protože u dědečka na chalupě v horách už prý dlouho nebyl.


A pak jsme pokračovali na městečko St. Gilgen, kde jsme se u krásného jezera ukempovali, někteří jedinci si šli zaskotačit do vody, někteří pomalu, jiní rychle a ne příliš dobrovolnou rychlostí (Karel) a Ludva šel radši na jistotu do sprchy a právě tady v tom kempu jsme se setkali s Honzou a Vandou.

III. den středa 5. 7.
Vyrazili jsme k Hallstatt, vyjeli prudce stoupající lanovkou k solným dolům a pokračovali dál. Cestou se Ludva utrh a jel podle toho, co mu říkal pán, a protože ten pán, který se jmenuje GPS, mlel stále "pokud to bude možné, otočte se", odmítl se Ludva plížit s námi. Večer jsme se potom tedy dohledali a ubytovali se v malém rodinném kempu v městečku Viehhofen, kde jsme měli příjemné soukromí. Dali jsme si véču a chladit vínko.Zůstali jsme tam 2 noci.


IV. den čtvrtek 6. 7.
Ráno jsme nakopli stroje směrem na Glossglockner - nejvyšším místům rakouských Alp. Po zaplacení mýtného začalo nekonečné prudké stoupání mezi cyklisty, které jsme občas téměř místy smetli, nebo cyklisti místy téměř smetli nás? Prostě jsme se trefili do pořádání cyklo závodů. Ale nenechali jsme si šlapajícími nadšenci pokazit výhled a dojeli až k ledovci, kde se nám pořadilo ulovit sviště (foťákem) a pak jsme "sjeli" na nejvyšší bod - Bikers point.
V. den pátek 7. 7.
Ráno se Ludva trhl směrem domů a my se rozhodli cestou do Garmisch Parten Kirchen podívat na krimmelské vodopády. Do Garmische jsme dojeli pod mrakem, ale za sucha, pravda, mraky se držely hodně nízko a taky z nich občas drobet zkáplo. Protože zde probíhal sraz BMW, oblezli jsme nějaké výstavní motorky a dali si kus žvance.


VI. den sobota 8. 7.
Ráno se mraky držely ještě níž, ale slunce se přece jen vydralo, jenomže za každou horou a za každou zatáčkou v Alpách lze čekat zimu, kroupy, sněhové vločky nebo 30°C vedra, vyrazili jsme na pohádkový zámek Neuschwanstein. Ale protože nás cestou stihl déšť a protože náš čekalo 400 km domů, Žako s Janinou se vrátili a odjeli přes Mnichov a Rudu domů. Karel s Mirkou si zámek jaksepatří vychutnali za všechny, navštívili ještě starý klášter a k domovu vyrazili po 17 h.

Jana