autor: Franky
foto: Franky

Jak již bylo annoncováno v motocyklových médiích uskutečnila se dne 18. ledna 2007 v Praze Bráníku u p. Přibyla - YAMAHA oficiální prezentace nového modelu kultovního supersportovního motocyklu  YAMAHA YZF 1000 R 1  v pořadí již 5-té generace.

 

Této prezentace se zúčastnila delegace z Plzně čítající výkvět  motorkářů - moji maličkost a oba mé bratry Davida a Vencu.

Pozvánku na prezentaci přislíbil dodat nejmenovaný plzeňský motorkář "jezdící (podle sebe) agresívně:-)" na naháči BMW, ale - jak už to bývá - nedodal! Za to nám "přesně" určil čas prezentace na 18:30 hodin.

Po dojezdu na místo jsme zjistili, že prezentace začíná v 19:00 hodin, ale zase jsme měli čas pohovořit s kamarády od serveru motorkáři.cz - Filipem, Jardou a také s Honzou Čejchanem z rodinného časopisu Motoexpres. Ten si v posledním vydání v článku o šedých dovozcích, kteří poskytují srovnatelné služby jako oficiální zastoupení, ovšem za podstatně nižší ceny, znepřátelil ofiální dovozce a zřejmě nějaký čas bude muset zapomenout na peníze za jejich inzerci v časopise Motoexpres. Také Honza všude poletoval a žehlil a žehlil a žehlil :-). Inu pravda se necení ani v motocyklovém periodiku - peníze jsou vždy až na prvním místě.

Konečně nastává kýžený okamžik a za zvuku zvířených bubnů postupně poodhalují dva maníci plachtu (jedním z nich byl "nějaký" Foukal":-)) a před našimi zraky se objevuje ten zázrak v celé své kráse. Samozřejmě nechybí plamenná strojená managerská řeč ředitele oficiálního zastoupení Yamaha, která sídlí na jiném konci Prahy a moderující chlapík se nám svěřuje, že na motorku nemá ani řidičák - kde je předek a kde zadek R1 však uhádl - šikovnej! 

Na závěr prezentace jsou losovány anketní lístky, kdy hlavní odměnou účastníka bude víkend v sedle nové R1. Brácha Vašek je vylosován jako první - 7-má cena, dále maník z Liberce, pak ještě odjinud - kdy se jeden losující až netaktně na druhého osopí "no to snad né?!" a následující vylosovaní jsou již Pražáci! Mrkev a v zimě!

r1_franky_001.jpg

r1_franky_002.jpg

r1_franky_003.jpg

r1_franky_004.jpg

r1_franky_005.jpg

© Franky