autor: Ludva
foto: Ludva

V sobotu 10.11. 2007 ve 4:30 mě vytáhl budík z pelechu, abych mohl vyrazit pro zbývající krasokluky Pepu (Tyfuse) a Vaška. Náš osobní šofér Cipís dorazil včas. Dojeli jsem do Černotína a odtud se vydali na letiště v Praze. 

 

Po nezbytných procedurách a spruzení paní na přepážce pro odbavení a vystavení letenek, Pepa nás totiž odbavil po internetu a paní nás viděla v systému pouze jako rezervaci a nemohla vystavit palubní lístek, který jsme už měli vyjetý z compu:-)))

V naprosté pohodě jsem se dostali do letadla směr Milano Malpensa. Na letišti v Miláně jsme nasedli na autobus, který nás měl zavézt až na výstavu, díky uzavřeným sjezdům k výstavišti jsme dost nedobrovolně a s námi plný autobus cestujících dojel nejdříve k centru Milána a zde se otočil na cestu zpět, což dost nelibě neslo pár cestujících a ani se jim nedivím, když nás na výstavě vystoupilo celých pět lidí:-)))

Po zakoupení lístků na výstavu jsme vtrhli do výstavních prostor, které byly z dost velké části okupovány vystavovateli z Číny s dost nápaditými názvy motocyklů jako např Motor Eicma China, shodou okolností výstava měla název Eicma:-)))
Našlo se zde i dost novinek jak z Japonska tak z Evropy, ale i z USA a Velké Británie. Byl docela problém se k těmto strojům probojovat přes italské fanoušky motorek, stánek Ducati jsme raději vynechali, protože šlo o zdraví, to samé pokračovalo u motocyklů, na kterých se účastní závodů italští jezdci.

EICMA 2007

Nejvíce nás na výstavě zaujal Ape car od Vespy pro šest cestujících a elektro superbike Vectrix s velice zajímavými hodnotami (102 Nm, 60 Kw, 200 Km/h). Další hodně zajímavou novinkou je superbike RC8 od KTM. Další zajímavé novinky si můžete prohlédnout na přiložených fotkách jako např. Yamaha TZR125R, Yamaha Teneré, Bennelli motocross a enduro, Honda Transalp a další motorky jako modely 2008, ale i stávající. Já jsem ze všeho nejvíc obdivoval Bimotu Tesi 3D.

EICMA 2007

Kdo měl chuť a dál se nechtěl trmácet po výstavě, mohl se podívat na závody supermotardů, motocrossu a freestylu nebo vyzkoušet nějaké vozítko na přilehlých plochách.

Po prolezení výstavních ploch a zakoupení lístku na místní MHD jsme se přesunuli na hotel, který jsme za pomoci Polizia Locale nakonec našli, zde jsme odhodili naše zavazadla a vydali se směr restaurace. Po výborné večeři a vínku, které já ocenil slovy že se jedná o bílé:-))), jsme se odebrali na kutě.

Druhý den po snídani a poradě byl určen cíl dne: Prohlídka centra města Milána a shánění trenek Calvin Klein, protože nejsme vůbec in a vypadáme jak vidloni, když nám z kalhot nelezou trenky tohoto světoznámého výrobce:-))) Nakonec jsme tento pokus vzdali, objevili jsme pouze krámek se značkou N..e.
Alespoň jsme viděli veterány od Citroenu v rámci nějaké místní oslavy, ochutnali horkou čokoládu a poobědvali než vyrazíme zpět na letiště.

EICMA 2007

Při zpátečním letu nás bavila česká mládež v podání 16-17 letých slečen s drobátko zesvětlenými vlasy a oblečenými jak velí poslední italská moda. No prostě jsme se pěkně zasmáli. Let nám díky  nim utekl dost rychle. Po přistání na letišti v Praze už nám zbývalo pouze nalézt našeho dročkaře Cipíse a mohli jsme pokračovat k domovu.

Výlet to byl super a doporučuju, těm co mají čas a chu,ť vyrazit na příští světovou výstavu EICMA.

Děkuju Pepovi a Vaškovi za trpělivost při mém chrápání v noci a ještě musím poděkovat Cipísovi za to že nás odvez a přivez z Letiště.

Tady najdete pár fotek z výstavy. Spíš detailů, protože moc místa pro focení kolem strojů nebylo:

© Ludva