autor: JeffRsoon
foto: JeffRsoon

Letošní největší motorkářská výstava v Čechách mě nechávala poněkud klidným, jelikož díky nadcházející dovolené jsem neměl prakticky možnost se utrhnout z práce. Stejně na tom byli i ostatní, ale nakonec se nám to povedlo.

 

Ludvu totiž, jako čerstvého majitele japonské mršky se znakem ladiček, pozval Dan (zastoupení YAMAHY v Plzni) na stánek. Tyfus také Ludvu vyhecoval k jízdě na stroji v rámci první tisícovky zajížděcích kilometrů. Já jsem do poslední chvíle nevěděl, zda to klapne, ale nakonec návštěva ohlášená na sobotu se posunula, a tak jsem také přijal pozvánku na výstavu od Filipa z Motorkáři.CZ a přidal se k Ludvovi a Tyfusovi. Večer jsem ještě mrknul na počasí, máznul řetěz a napsal Filipovi, že nakonec opravdu dorazím.

Ráno 10.3. byl sraz v 8:30 u Ludvy. No ranní vstávání mi opravdu nešlo, ale nakonec jsem poslepu našel oblečení na stroj a vyrazil do hnusného mrholení, kterému ještě na grádech přidávala teplota kolem 2°C - hnus fialovej:-)

U Ludvy jsme dali kávičku a rozhodli se, že vzhledem k počasí to natáhnem po dálnici. Sedli jsme na stroje, Tyfus nastartoval svůj Chrochrostroj a v čele naší delegace vyrazil ku Praze.

motocykl07_001.jpg

Jízda po dálnici v lehkém dešti a vodě byla limitována Tyfusovo drapákama. Průjezd Prahou byl bleskový. To co nám  Tyfus předváděl v Praze v kolonách mezi auty se rovnalo ekvilibristickým kouskům, za které by se nestyděl leckterý cirkusák:-)

Parkování Tyfus domluvil u nějakých policajtů u jejich služebny přímo v areálu výstaviště. Jen jsme to trošku museli hledat, protože služebna byla přesunuta. Pak jsme se vydali do front na lístky, ze kterých nás vysvobodil Dan a Tomáš z Yamahy, od kterých jsme dostali VIP kartičky.

Na stánku Yamahy jsme dostali kafe a pokecali jsme o tom jak to tu chodí. Když jsme viděli ten sobotní nával lidí, tak jsme usoudili, že nebudeme, jako všichni ostatní, obcházet celou expozici a fotit stroje, ale že to jen proletíme a mrkneme na stánek Motorkáři.CZ k Filipovi.

motocykl07_002.jpg

No, abych se přiznal, byl to bláhový pokus. Naštěstí jsme měli protektory a slidery, díky kterým jsme se doslova a do písmene prodrali do vedlejšího pavilonu. Těsně před expozicí volal Filip, že se dostane na stánek Motorkářů až později, takže jsme to vzdali a domluvili se na sólo návštěvu v Práglu.

motocykl07_003.jpg

motocykl07_004.jpg
Nikdo z nás neměl dokonale oholenou hruď a tak jsme se do tohohle nehnali:-)

motocykl07_005.jpg

motocykl07_006.jpg
tyhle kamerky se mi moc líbí, jen ta cena!!! (Foceno přes sklo:-( )

motocykl07_007.jpg

motocykl07_008.jpg
Tomáš a jeho přítelkyně

Udělali jsme pár fotek a hnali jsme zpátky do klidné VIP zóny stánku Yamaha, kde se také na plazmě sledoval závod MotoGP. Z pohodlí patra, kde jsme si dopřávali kávičky a zákusků, jsme pozorovali proudy lidí kolem, davy nalézačů a slézačů ze strojů. 

motocykl07_009.jpg

No a jak výstava probíhá z pohledu vystavovatelů? Brzo ráno se všichni vrhnou na nekonečné čištění a leštění vystavených strojů, opravování toho co nenechavci ulámali, ukopli či jinak zničili. Během doby co jsme povídali s Danem, tak kolem neustále někdo poletoval opravoval to co bylo zničené. Tomáš dokonce přinesl rozkoplej držák SPZ. Mašiny dostávaly pořádně zabrat, ženský prstýnkama rvali lak z nádrží a vyšňoření motrkáři, kteří byly ověšeni řetězama, likvidovali sedla krásných strojů. Ale kde jinde si osahat, vyzkoušet a vybrat stroj, který je ten pravý a dozvědět se podrobnosti od vystavovatelů. Nejlepší jsou prý na návštěvu brzské dopolední hodiny a pak tak 17.hodina.

Dan nás přemlouval, ať ještě počkáme na konec MotoGP, ale já musel jet zpět nach Pilsen, kde na mne čekala návštěva a večerní balení na lyžovačku a Tyfus si chtěl jet likvidovat kotníky na motokros někam k Příbrami.

motocykl07_011.jpg

Takže jsme se rozloučili a díky časovému skluzu jsme opět po dálnici hnali domů za super slunečného počasí. Ludva zase přidal nějakej ten kilometr na zajetí své R1. Prostě pohoda, stroje jsme měli prohlídlé již z Mnichova, takže jsme to spíš pojali jako projížďku s kulturní vložkou.

© JeffRsoon