autor: JeffRsoon
foto: JeffRsoon

Opět je tu 1.máj a s ním i vyjížďka motorkářů z celých Západních Čech. Tentokráte pod patronací klubu MotoPellMell, který z důvodu rekonstrukce náměstí sraz akce přesunul do objektu Plzeňského pivovaru.

 Této akce jsem jako každoročně vždy využil k setkání s kamarády motorkáři, se kterými se tak často nevídám a samozřejmě vždy bylo na co koukat. Domuvili jsme se s Ludvou, že dorazíme na 10 hodinu k pivovaru. Tentokrát nás nesvazovaly povinnosti pořadatelů, a tak jsme se těšili na příjemný pokec s motorkáři. Protože oba jako čerství otcové válčíme s časem, rozhodli jsme se, že se nezúčastníme vyjížďky a pojedeme se pokochat májovou krajinou někam na Klatovsko.

Po příjezdu k hlavní bráně pivovaru jsme tedy strategicky zaparkovali hned na kraji a sledovali okolní dění a povídali s kamarády. Z útrob pivovaru se linula dechovka a nad davem lítaly hůlky křepčících mažoretek. Do brány se valil takřka nepřetržitý proud motorek, který sem tam přerušil zájezdový autobus Skopčáků, kteří nevěřícně čučeli z oken.


Stilda na novém stroji a v novém vohozu

Rozhodně se bylo na co dívat: Od veteránů, přes stavby, silnice, choppery až po skůtry a čtyřkolky. Vesele jsme s Ludvou klábosili a zdravili ty co jsme znali. Kolem nás se také prohnala početná banda z Karlových Varů - MOTOVARY, kterou znám z jejich vyjížděk.

Vzhledem k ohromnému počtu strojů, jsme se rozhodli, že vyrazíme po 11, tak abysme se vyhnuli předpokládané tlačenici motorek při výjezdu z brány pivovaru. Takže jsme se rozloučili a vyrazili přes město směrem na Klatovy, kde jsme se rozhodli, že si ve SteakHouse dáme obídek. Cestou nás doprovázelo, krásné slunečné počasí a celkem klidný provoz, který nám umožňoval si vychutnávat koníky našich strojů. Já neustále honil Ludvu ve snaze zachytit jeho jízdu kamerou na mém stroji. Tady je pár fotek z kamery:

 

Po výborném obědě za Klatovama Ludva navrhl, že na zpáteční cestě zajedeme k Tyfusovi, který potřebuje porkopit čerstvě vybetonované základy. Takže v Přešticích jsme se dali směrem na Chotěšov a projížděli po krásných klikatých vesnických silničkách, které byly v překvapivě dobrém stavu a asfalt nám dovoloval sem tam lehce vystrčit kolínko.

Po zakropení základů jsme se rozlpoučili s tím, že se sejdeme na večerním pravidelném posezení plzeňských motorkářů, které se koná pravidelně od 19hodin každé první úterý v měsíci U Jirky Na Kurtech v Tomanovce. Tentokrát již po 29. (neuvěřitelné - skoro již třetím rokem!!)

Na tohle posezení jsem se moc těšil, protože Franky slíbil, že přiveze ukázat pohár za 2.místo v amaterském závodu superbiků CEC z Mostu.

Franky opět nezklamal. Nejenže přinesl pohár, ale samozřejmě povídal a povídal o celém závodu o jeho zákulisí a přípravách na něj. My jsme ani nedutali a poslouchali. No prostě paráda!! Ještě jednou gratuluji a smekám!

No prostě super den se super lidičkama - a to byl můj 1.máj

© JeffRsoon

PS: pokud někdo má chuť se podělit o fotky či článeček s jeho zážitky z akcí v Západních Čechách a tedy třeba i z vyjížďky na 1.máje, tak pište a posílejte fotky na info(zavináč)motoplzen.com