autor: Šantís
foto: Šantís

Na prvního máje, půda úrodná je... A taky se jezdí motokros.
Tak jako každý rok, i letos se v motokrosovém areálu na Svatém Poli u Horažďovic uskutečnil ŠUMAVSKÝ POHÁR V MOTOKROSU 2007 ve třídách 85ccm, 125ccm, OPEN, HOBBY a ČZ

 Trať byla organizátory jako tradičně výborně připravena, včetně zavlažování, úroveň závodů vysoká (mj. účast Franty Hrobského - jezdí mu to pořád dobře), jediný nedostatek jsem viděl v tom, že stánků s občestvením zde bylo málo - konkrétně dva.

Závodů se zúčastnil i horažďovický tým enduristů (enduro.horazdovice.cz), jejich umístění bohužel nevím.

K vidění bylo opravdu mnoho, od menších kolizí až po pěkné, dlouhé skoky, a sympatické bylo, že si jezdci, ač soupeřili o co nejlepší umístění, troufli i na nějaký ten "freestyle" v podobě pozdravení diváků v letu či menší whip (pozn. autora: skok, kdy ti pr*el motorky de do strany).

Další obdobná akce se na Svatém Poli uskuteční již v sobotu 12.května, kdy se zde od 14.00 pojede MITAS Junior cup 2007, což je závod ze seriálu MČR v motokrosu. Pojedou se třídy 65ccm, 80ccm a 125ccm + volný seriál 50ccm, přislíbena je i účast zahraničních jezdců. Takže kdo má zájem a čas, určitě se přijeďte podívat, bude to stát za to (no jo, holt to dravý mládí...)!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Šantís