autor: Franta
foto: Franta

Zdravím příznivce jedné stopy a chtěl bych jim aspoň trochu přiblížit průběh Motorkářského plesu pod hradem Rabí, který se konal v místním kulturním domě dne 23.2.2008.

Protože moje fotodokumentace není zrovna moc početná, jedná se spíše o krátký průřez již zmíněným večerem.

Ačkoliv začátek plesu byl avizován již od 20.00 hod., sál se naplnil až okolo jednadvacáté hodiny. V té době už  také začala hrát skupina Ukradený Vjecy , která svými rytmickými písněmi od skupin Kabát, Škvor, hudba Praha apod. vytáhla ihned
přítomné na taneční parket.

rabi-franta001.jpg

Nutno uznat, že se o naši zábavu starala celý večer s jen malými přestávkami, vyjma časový blok, kdy se jako tradičně soutěžilo v různých disciplínách, jako třeba slalom na motorce apod.
Vzhledem k velikosti motorky bylo nutno obdivovat rychlost některých soutěžících s jakou dokázali projet připraveným slalomem .

rabi-franta002.jpg

Samozřejmě, že všichni muži očekávali avízovanou soutěž „Miss mokré tričko“, do které se přihlásilo dobrovolně i nedobrovolně asi 7 děvčat a Vodník, který však byl diskvalifikován po zjištění, že nahradil svá prsa dvěma 0,3 l kelímky. Nakonec se vlastní soutěže zúčastnili 4 děvčata. Hlavní cena byl dárkový šek v hodnotě 3500 Kč, který vyhrála účastnice Růženka.

rabi-franta004.jpg

Výherkyně Růženka je na fotce třetí z leva ….

Dalším velice příjemným zpestřením večera, bylo pečené prasátko, které se během velice krátké době přemístilo z rožně do žaludků přítomných . Shodli jsme se s několika známými, že bylo velice chutné :) a křupavá kůžička, kterou nám mistr grilu krátil čekání na opečení dalších porcí neměla chybu.

rabi-franta005.jpg

rabi-franta006.jpg

Co dodat závěrem , byl to velice příjemný večer , který všem doporučuji, pokud se zase za rok uskuteční. Ještě bych vyzdvihl práci občerstvovacího komanda za výčepem, které nás nenechávalo dlouho čekat a reagovalo na všechna naše přání. Např. když jedna z motorkářek projevila zájem o horký čaj, který nebyl v nabídce, nenechali toto přání bez odezvy a za půl hodiny již nabízeli výběr čajů, jak ve specializované prodejně.

My ostatní jsme samozřejmě holdovali pivnímu moku , ale někdo musel přeci na zpáteční cestě řídit :)

rabi-franta007.jpg

rabi-franta008.jpg

rabi-franta009.jpg

rabi-franta010.jpg

© Franta