autor: Mlha
foto: Mlha

Ve dnech od pátku 1. do neděle 3. června probíhal v Křivicích, na bývalém statku, již 4. ročník motosrazu, který nese název "Wild Ride" a je pořádán plzeňským motorkářským klubem Warriors Pilsen.

Kamarád mne již o akci informoval asi měsíc předem, a tak týden zlomil týden a my jsme byli tak rádi že je pátek za dveřmi, že jsme to šli předešlý den ještě řádně zapít.

V pátek jsme dorazili za slunečného počasí asi před šestnáctou hodinou, kdy jsme ještě pod kopcem, který směřuje na statek, potkali policejní hlídku. U vstupu si nás za dvě stovky okroužkovali stahovacím proužkem,dostali jsme jako vstupenky poloviny tombolových lístků které byly slosovatelné a tím mi bylo oznámeno, že zpátky pojedu na skůtru (tedy na SVÉ jednostopé motorem poháněné krasavici, která byla hlavní cenou…). Skoro jsem ani nedoufal, že tomu bude jinakJ

Wild Ride 07

S partou jsme to zalomili na kraji louky, na které bylo spoustu prostoru pro stany i pro spaní pod širákem.Po postavení hadrových dočasných ubikací, jsme se vrhli pod hlavní stan s výčepem kde na nás čekala příjemná obsluha, která nám natočila, jak jinak než milovaný Gambrinus (25,-), který zase příjemně přivítala naše vyprahlá těla.

Byli jsme tam brzy, šli jsme posedět k pouťovým atrakcím (autodrom, labutě ...i když místo nich vlastně byli Mickey Mousácí). Po dopití jsme šli k přistavenému karavanu, kde dělali i dobré jídlo, jako řízky, čínu nebo klobásy.

Zanedlouho přijeli borci s Avií či čím a my šli pomoct s vykládáním laviček a stolů pod hlavní stan…aspoň bylo kde složit své pozadí, protože naším picím tempem by to na slunku, kde jsme byli, doposud (ne)dopadlo dobře, ale časněJ

Začali se sjíždět první motorkáři a lidmi to tu začalo houstnout. Udělal jsem si pár fotek strojů, které mne uchvátily…no to všechny, ale má SD karta čítá jen 512Mb J

Wild Ride 07

Wild Ride 07

Wild Ride 07

Kolem sedmé hodiny začala na přistavěném pódiu hrát kapela Šutr, kolem desáté pak kapela Ukradený věci.(Časy odhaduju podle uvedených v datech u fotek, jelikož v alkoholovém opojení, které se už v té době dostavovalo, se snadno vše prolne a čas jakoby nebyl)

Wild Ride 07

Po zbytek celého večera se Křimickým statkem nesla skvělá nálada…

V sobotu ráno se mi stala zvláštní věc. Po probujařené noci jsem vstal asi jako jeden z prvních, co se tedy týče naší party, a to kolem osmé hodiny ranní, což by se mne v normálu nestalo…asi za to taky mohli ti hlučně ukecaní motorkáři, co se přistěhovali vedle. To jsem zjistil až ráno.

Po vzbuzení ostatních jsme ke snídani pojedli něco málo potravin z našich domovů, pár z nás ještě vykonalo ranní hygienu a už naše kroky směřovaly k hlavnímu stanu. Po usednutí na naše místa z předešlého dne se někteří (mimo mne, protože mně nebylo zas až tak dobřeL) rozhodli pro první ranní osvěžující pivo.

Wild Ride 07

Wild Ride 07

Kolem 12cté hodiny polední se chystala spanilá jízda, tak si někteří motorkáři dali o jedno, dvě piva míň, aby poté nemuseli často stavět u krajnic na vykonání své potřeby. I počasí bylo vcelku moudré a nedeštilo.

Wild Ride 07

Já mám opravdu nedobrý odhad co se týče počtu čehokoli, tak tipovat nebudu, ale o dvanácté polední vyjelo na vyjížďku jednostopých miláčků se svými pány celkem dost.

Po návratu, za doprovodu burácejících motorů a po chvilce oddechu začal program se soutěžemi jako je “Náhlá smrt”, která spočívá v tom, jak dlouho vydrží na plný plyn běžet motor o obsahu 350cm usazený v kostře motocyklu, který je umístěn v jakési kleci, poté také v kategorii mužů a žen soutěž o nejrychlejší zkonzumování, nebo spíš zhltání piva. Také tu byl hod prázdným sudem od piva, ale mně se nejvíce líbila demolice vraků aut. 3 vraky škodovek,3 týmy po 3 lidech, v každém týmu jedna palice a po začátku startu za povzbuzujícího pokřiku moderátora –“tak teď si to vyřiďte s těmi dvoustopými …”.ani nevím jak vraky nazval, začala totální demolice vraků - kdysi dávno zajisté pěkných bouráků z automobilky Škoda. Když moderátor zahlásil, že minulý rok vyhráli ti, kteří vrak převrátili na střechu, tak borci u trosky vínové Škody neváhali, a na střechu šla.

Wild Ride 07

Wild Ride 07

Wild Ride 07

Wild Ride 07

Poté taky byla na příjezdové silnici exhibice jednoho borce na “eMZetě” a dvou machrů na dragstarech…Výkony všech sklízely jeden potlesk za druhým a úžasy přihlížejících.

Wild Ride 07

Wild Ride 07

Poté jsme se uchýlili zpět na statek, kde nám bylo moderátorem oznámeno, že kapela Tři sestry Revival nepřijede. Místo nich hrála jakási kapela na jejíž název si nevzpomínám a pak Concrete… nebo tak nějak to šlo.

Přišla noc a s ní i kapela Krucipüsk, kteří hráli jak jinak než skvěle a po nich miss mokré triko, které mimo jiné vyhrála kamarádk,a která se prostě neostýchala, a ukázala všechnoJ

Wild Ride 07

Ráno bylo zamračené a snad i v noci pršelo. Vstali jsme za postupného balení a časnějšího odjíždění účastníků akce. Někteří, stejně jako my, šli na nějakou chvilku posedět pod stan, rozkoukat se, osvěžit se něčím k jídlu a pití. Kolem jedenácté dopoledne jsme, za mírného deště, opustili bránu statku, kde se zase za rok při té samé příležitosti setkáme.

Shrnutí: Motorek, muziky, piva a zábavy bylo plno. Stálo to za to a za naší grupu DÍKY!

© Martin alias Mlha

PS: ten skútr jsem o sobotním slosování nevyhrál, jelikož můj útržek  No.20 byl určitě přilepen ke dnu nádoby, ze které se losovalo. Vyhrálo číslo 185 J

........ a tady je kompletní fotogalerie od Mlhy >>>>>>>>>