autor + foto: JeffRsoon

25.11.2006 proběhl v Radobyčicích další z legendárních závodů nezničitelných ďábelských kubatur  - 7.DachCup Radobyčice. Tentokrát jsem dorazil těsně před startem veteránů, tzn. závodníků ve věku od 15let.

 Podle prvního pohledu na dlouhou řadu zapakovaných aut u silnice vidím, že tento závod mezi Plzeňáky má čím dál více příznivců.

Podmínkou účasti je stroj do 50ccm což jsou většinou zástupci značek JAWA a Simson. Kdo si však myslí, že dědečkovi sebere fichtla ze seníku a vyrazí na tento závod, tak bude překvapen. Těsně po startu se bude prodírat namodralým kouřem a hledět na záda ostatních závodníků, kteří věnovali nespočetně hodin úpravám svých strojů. Úpravy mohou být prakticky libovolné s vyjímkou úpravy objemu.

Pořadatelé si dali opravdu záležet. Dlouhá a členitá trať, početná skupina traťových komisařů, lékařský dohled a hlavně také ďábelské pohoštění:-) no tak honem na start. Cestou ještě potkávám Kvítko a opodál Petra co sedlá CBR.

Závod veteránů - 60ti minutovka - je odstartován a část louky se ponořila do namodralého dýmu. Pak už začal boj na život a nasmrt. Naštěstí jediní kdo umírali, byli koníci ve válcích soutěžních strojů. Závod byl opravdu náročný na přípravu, jak závodníků, tak i strojů. Několik padesátek muselo být odtlačeno mimo trať, kde byla provedena rychlá oprava, ale ne všechny stroje byly oživeny. Na trať občas odpadávaly různé části strojů, které byly ihned uklízeny traťovými komisaři. Těsně v závěru jednomu stroji dokonce odběhlo přední kolo. Jezdec to ustál a servisní tým se okamžitě pustil vedle trati do opravy. Po 60 minutách je závod ukončen a všichni zajíždí do dep, kde se občerstvují a čekají na výsledky, které najdete tady: www.dachlcup.wz.cz

 

© JeffRsoon