autor: Ludva
foto: Ludva

Nebudu popisovat co předcházelo sobotnímu výletu, přejdu rovnou k věci. V sobotu 26.5. 2007 jsem dorazil na půl sedmou k Tyfusovi a odtud začal náš výlet na čtyřkolkách. Přesun do Plzně k Danovi Oplovi probíhal po silnici, takže celkem žádný vzrůšo.

 U Dana v Yamaze na nás čekal zbytek výpravy a čerstvě uvařená káva, ta takhle po ránu bodla, když jsem nestíhal doma si udělat kávu.

Po nezbytných přípravách jsme vyrazili směr lesy a louky severního Plzeňska. Ještě než jsme dorazili do prvního většího terénu, tak jsme se zastavili na focení u nejnovější rozhledny v Plzni kousek od Sylvánu. Dál už jen následovala jízda lesem směr kaolinový lom u Trnové,zde jsem zastavili na cigárko a opět pár foteček. Tyfus nabízel housky se šunkou bez kozího sýra, takže nikdo nechtěl když tam chyběla ta delikatesa lehko stravitelná.

Od Trnové jsme pokračovali směr Plasy se zastávkou u Danovi sestry, na této cestě jsme poprvé a poté ještě několikrát pomáhali tahat Tomášovu motorku z bláta, no jo no holt KTM. Danova sestra je vášnivý vyznavač koní a několik jich i vlastní. Zde jsme se domluvili na společném obědě v Manětíně.

Do Plas jsme zajeli jen kůli tankování. Jízda dále pokračovala při řece Střele nádherným údolím s několika brody, některé brody byli dost hluboké, ale v tom pařáku to bylo příjemné schlazení našich těl. Na oběd jsme přijeli poněkud dříve než naši přátelé na koních. Stůl jsme měli zamluvený ve velice příjemné hospůdce v Manětíně. Po vydatném obědě jsme vyjeli vstříc Rabštejnu nad Střelou a odtud opět při řece Střele zpět do Plas a dále jsme směřovali na setkání a kávu s koňáky. Tito se však pěkně opozdili, tak jsme se pouze obsloužili ze zahradní hadice, řekli si pár zajímavých historek a vtipů.

Po této kulturní vložce jsme byli nuceni vyrazit směr domov, protože nás tlačil čas, po této cestě došlo i na jeden karambol, když Tomáš neustál svý KTM na polní cestě, pád byl hodný kaskadérského kousku nějakého protřelého jezdce stuntridingu akorát byl završen pádem přes přední kolo a úplného postavení KTM do svíce na předním kole, Tyfus u Tomáše zastavil a to neml dělat, já už neubrzdil čtyřkolku a zezadu trefil Tyfusovo stroj, ten to odnesl rozbitým sklíčkem blinkru. Tomášova KTM dopadla po pádu o něco hůře, hnula se mu posedlovka, ale ani to není neřešitelný problém u cestovního endura.

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

ATV sobota

 

 

 

ATV sobota

 

ATV sobota

Této expedice se účastnili Dan s Yamahou Grizzly 700, Tyfus s Yamahou Grizzly 660, Petr (vrchní fotograf) s Yamahou Wolverine 450, Tomáš s KTM 950 Adventure a moje maličkost s půjčenou Yamahou Bruin 350. Tímto bych rád všem zúčastněným poděkoval za super jízdu a zážitky. Zvlášť bych chtěl poděkovat Tyfusovi za zapůjčení čtyřkolky. Už se těším na další jízdu s ATV!!!

© Ludva