autor: Ludva
foto:Ludva

Opět jsem se zúčastnil offroad soboty s testováním Yamahy Rhino 660, tento stroj dala k dispozici firma D.A.N. Servis Yamaha na Karlovarské v Plzni.

 Domluveni jsme byli na desátou hodinu dopolední, že dorazíme k Danovi do servisu, kde už byla připravena kávička, u které jsme probrali cíl naší cesty. Zvolili jsme naší oblíbenou trasu severním Plzeňskem, ale tentokrát jsme dojeli do Nečtin na dětský den.

Nezbývalo než se jen připravit na odjezd. Jelikož už od dopoledne panovalo opět vedro jako předešlé dni, tak jsem se aspoň já těšil na brody u řeky Střela. Cestou k těmto brodům se řádně otestovalo průchodnost terénem pod plaským letištěm což si můžete prohlédnout na fotkách. Rhino je úžasný vozítko pro všechny kteří se potřebují rychle a bezpečně dopravit přes les, pole a louky na místo určení, zvládá teda i přesuny po silnici, ale rychlost přepravy nebude závratná. Však to taky není žádný lamač rychlostních rekordů.

Yamaha Rhino

Yamaha Rhino

Yamaha Rhino

Yamaha Rhino

Yamaha Rhino

Po této zkoušce jsme pokračovali směr Manětín, zde jsme poobědvali a probrali všechno možné i nemožné. Jelikož nás tlačil čas, tak nebyla obvyklá kávička, ale jízda do Nečtin, kde nás už očekával Petr. Dětský den v Nečtinech bych přirovnal k takové menší Matějské pouti, takže děti měly možností na vyřádění ,až z toho šla hlava kolem, hlavně rodičům. Byla zde spousta atrakcí a soutěží, které když děti absolovaly, mohly si za to vybrat různé odměny. Pro rodiče bylo zajištěno dostatek občerstvovacích stánků, aby jim ten den s ratolestma rychleji utekl. I my jsme se byli občerstvit jedním škopkem, kávou a domácím koláčem, který zajistila Petrova žena.

Hlavní důvod proč jsme dorazili do Nečtin bylo předvedení čtyřkolek a již zmiňované vozítko Rhino. Děti mohli, ať sami nebo se starším doprovodem, okusit jízdu na ATV Yamaha Grizzly 125, které zapůjčil Dan Opl. 

Yamaha Rhino

Yamaha Rhino

Po této exhibici a následné spálení nepatrného množství alkoholu jsme vyrazil směr Plzeň se zastávkou u Danovy sestry. Cesta domů probíhala v poklidu a byla opět otestováno Rhino při svižnější jízdě lesy a lukami severního Plzeňska. Rhino obstálo na výbornou a je super eventualitou pro ty co jim nestačí k výkonu povolání ATV, přeci jen se jedná o vůz s korbičkou na náklad nebo i potřebné nástroje. Lze ho vybavit rozličnými doplňky z katalogu, aby vyhovovalo každému pro jeho potřeby a ještě si s ním užil plno zábavy po práci.

Další prověrka na Rhino čekala v brodech i zde obstál bez ztráty květinky, je vidět,  že kluci japonský ví co a jak udělat, musíte však počítat s trochou mokra v botech, ale to vám nateče do bot i na ATV. Takže brodivost tohoto stroječku je výtečná. Opět se o tom můžete přesvědčit na fotečkách.

 

Yamaha Rhino

Yamaha Rhino

Yamaha Rhino

 

Nezbývá než jen poděkovat zúčastněným za super den a skvělé zážitky. Takže díky Dane a Evžene, nesmím ani zapomenout na Tyfuse, který mi opět zapůjčil čtyřkolku.

© Ludva